دانستنی ها

تاثیر رنگ ها بر محیط زندگی ما

رنگ آمیزی و استفاده از چراغ آویز های رنگی

رنگ ها بخش مهمی از زندگی ما هستند. که می توانند به سادگی نشاط و شادی و یا استرس و یا افسردگی را در روح ما ایجاد کنند. از همین رو دانستن اصول رنگ پردازی در تعیین رنگ وسایل اتاق بسیار مهم است. در این مقاله تلاش کردیم تا به شما تعدادی از نکات مهم را که بهتر است در رنگ آمیزی به آن توجه کنید را بیان کردیم همچنین به معرفی چراغ آویز های رنگی می پردازیم که به شما در رنگی کردن محیط زندگی کمک خواهد کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

در حوزه روانشناسی اعتقاد بر تاثیر عوامل بیرونی مانند رنگ ها بر انسان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل قطعا انتخاب رنگ پیراهنی که می پوشید و یا رنگ قاب مبایل شما و یا رنگ دکوراسیون اتاق شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.چراغ آویز زرد

رنگ ها معمولا به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شوند که هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. رنگ های گرم معمولا ذهن را تحریک کرده و باعث افزایش انرژی بدن شده و فضایی خوشایند و پر حرارت را به ارمغان می اورند. از همین رو اگر دارای روحیات بسیار پر انرژی و پر جنب و جوش هستید بهتر است دکور اتاق خود را با رنگ های گرم و پر انرژی مانند نارنجی، زرد ، قرمز و صورتی پر کنید.

چراغ آویز فلزی قیفی دکوراتیو تمام رنگ کد 6033.100-min
چراغ آویز های دکوراتیو رنگی کد 6033

برای یک رنگ مانند نارنجی ویژگی غالب پر حرارت، گرم و راحتی است که به افراد القا می کند.استفاده از این رنگ در برخی جاهای اتاق مانند دیوار ها و یا چراغ آویز سقفی شاید جالب باشد ولی استفاده بیش از اندازه از آن ممکن است زیاد جالب نباشد. بهتر است از این رنگ در ترکیب رنگ های دیگر استفاده نمایید.

زرد نیز یکی از رنگ های انرژی زا و خوشایند است که جلوه ای درخشان به اتاق شما می بخشد. این رنگ همیشه نام آن با شادی گره خوره است . طیف های مختلف این رنگ از پر رنگ به کم رنگ متفاوت است. مثلا زد کم رنگ سبب افزایش حافظه می شود و زرد پر رنگ سبب افزایش تمرکز می شود. برای اتاق های خود می توانید از چراغ آویز های رنگی ما استفاده کنید. اگر دیوار های شما دارای رنگ سفید است می توانید به جای رنگ کردن آن نورهای رنگ زرد را به دیوار بتابانید تا با این روش رنگی زرد را برای اتاق خود بسازید.

در لینک ” چراغ آویز رنگ زرد” می توانید انواع چراغ آویز های دکوراتیو را که رنگی تماما زرد دارند در سایت ما ببینید و از آن برای ست کردن رنگ محیط زندگی خود استفاده کنید.

برای خرید انواع چراغ آویز های زرد روی لینک کلیک نمایید.

از دیگر رنگ های گرم رنگ قرمز را می توان نام برد اما استفاده از این رنگ به تنهایی در دیوارهای اتاق توصیه نمی شود. چرا که رنگ قرمز دارای بار خشونتی است که سبب بالارفتن ضربان قلب و افزایش استرس میشود. عدم تمرکز و ایجاد سردرد از مضرات استفاده از رنگ دیوار های قرمز برای اتاق زندگی شما است.

اما برای استفاده از رنگ قرمز باید آن را در ترکیب با رنگ های دیگر مانند زرد و سبز یا در ترکیب با رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی استفاده کنید تا سبب ایجاد نشاط و شادی در روحیات شما شود.

برای خرید انواع چراغ آویز های قرمز روی لینک کلیک نمایید.

و اما رنگ های سرد که در نقطه مقابل رنگ های گرم می باشد. این رنگ ها معمولا بالعکس رنگ های گرم آرامش بخش هستند و ذهن و بدن را در حالتی آرام و ریلکس قرار می دهند.

استفاده از رنگ های سرد در اتاق زندگی شما سبب می شود که اتاق راحت تر و بزرگتر به نظر برسد. البته در استفاده از سایه های تیره در این رنگ ها باید دقت زیادی کرد تا سبب ایجاد فضایی غم انگیز نشود.

از جمله شاخص ترین رنگ در دسته رنگ های سرد می توان رنگ آبی را نام برد. این رنگ داری تنوع ها و طیف های مختلفی می باشد که هر کدام از آنها برای خود دارای خصیصه هایی می باشند.

منظور ما از رنگ آبی در اینجا رنگ متعادلی از آبی است که نه خیلی روشن و نه خیلی تیره باشد. رنگ آبی درست نقطه مقابل رنگ قرمز است. این رنگ تاثیر آرامش بخشی دارد. فشار خون را کاهش داده و استرس و اضطراب را می کاهد. استفاده از رنگ آبی می تواند فضایی بسیار آرامش بخش را در خانه ایجاد کند. استفاده از این رنگ را برای اتاق هایی مانند اتاق خواب توصیه می کنند. اما در استفاده از این رنگ باید به سایه های آن دقت گرد چرا که رنگ طوسی-آبی ایجاد شده می تواند غم انگیز باشد و ایجاد افسردگی کند.

برای خرید انواع چراغ آویز های آبی روی لینک کلیک نمایید.

رنگ بعدی از این دسته رنگ سبز است که همواره با طبیعت و سلامتی همراه است که اثری تسکین دهنده روی بدن دارد. استفاده از رنگ سبز در اتاق سبب افزایش تمرکز شده است. و تحقیقات جدید هم نشان می دهد که در اتاق هایی که رنگ سبز دارند توانایی خواندن هم افزایش می یابد به همین دلیل گفته می شود که رنگ سبز یکی از بهترین رنگ ها برای فضاهایی است که در آن مطالعه می شود.

چراغ آویز دکوراتیو سبز کد 7068-130
چراغ آویز کد 7068 سبز

دیگر رنگ این دسته رنگ بنفش است. بنفش هم مانند سایر رنگ های این دسته آرامش بخش است. این رنگ جزو رنگ های لوکس به حساب می آید و با مفاهیمی مانند خرد و معنویت هم همراه است.

ما در فروشگاه تابش 24 برای تمام این رنگ ها ست چراغ آویز و دیواری داریم که به شما در ست کردن ابزارهای موجود در محیط زندگی تان مانند کلید و پریز و چراغ آویز و چراغ دیواری با رنگ اتاق شما کمک بزرگی خواهد کرد. برای دیدن هر کدام از این محصولات روی لنک نام آن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید